Hvězdárna > Kde nás najdete > Kde nás najdete

Kde nás najdete

Hvězdárna v Rokycanech, p.o. se nachází na Oseckém kopci na severním okraji města Rokycany (zhruba 12 km východně od Plzně) 250 m nad nemocnicí v nadmořské výšce 400m.

Souřadnice jsou zeměpisná šířka 49° 45′ 06″ a
zeměpisná délka 13° 36′ 09″.

Jak se k nám dostanete?

Po dálnici

Do Rokycan se lze dostat po dálnici D5 Plzeň - Praha, exit 62. Zde najedete na silnici č. 183, která vás dovede až do města. Po této silnici dojedete ke kruhovému objezdu, který opustíte na 3. výjezdu - ulice Plzeňská (směr na východ do centra Rokycan). Na tuto silnici navazuje po mírné pravotočivé zatáčce ulice Jiráskova. Po ní objíždíte střed města a na dalším kruhovém objezdu pokračujete ulicí Pražská na Nerudovo náměstí (velká křižovatka), kde se dáte doleva (ulice Soukenická). Tou pojedete k odbočce Dvořákova, kde odbočíte vpravo (směr na nemocnici). Po přejetí mostu přes Holoubkovský potok odbočíte vpravo do ulice Voldušská. Poté co minete rokycanskou nemocnici, se nachází po levé straně (po dalších cca 200 m) Hvězdárna v Rokycanech.

Po silnici 605 od Plzně

Po této silnici dojedete do Rokycan ke kruhovému objezdu, který opustíte na 2. výjezdu - ulice Plzeňská (směr na východ do centra Rokycan). Pak již pokračujete stejně jako po příjezdu od dálnice D5 Plzeň - Praha (viz výše).

Po silnici 605 od Prahy

Po této silnici dojedete do Rokycan na Nerudovo náměstí (velká křižovatka), kde se dáte doprava, ulice Soukenická. Touto ulicí pojedete k odbočce Dvořákova, kde odbočíte vpravo (směr na nemocnici). Po přejetí mostu přes Holoubkovský potok odbočíte vpravo do ulice Voldušská. Poté co minete rokycanskou nemocnici, se nachází po levé straně (po dalších cca 200 m) Hvězdárna v Rokycanech.


© 2007–2020 Hvězdárna v Rokycanech a Plzni. Všechna práva vyhrazena.
Hvězdárna v Rokycanech a Plzni, Voldušská 721/II, 337 11 Rokycany