První pozorování meteorů na Expedici 2007 se uskutečnilo hned první noc. Zvečera bylo ještě zataženo, ale postupně se oblačnost začala protrhávat, takže bylo možné začít. Poté, co si všichni nastěhovali potřebné pomůcky na hřiště, ulehli do spacáků a udělali potřebné korekce, se během krátké chvíle opět zatáhlo. Po obloze se začaly honit mraky takovým způsobem, že se muselo pozorování přerušit. Nějakou dobu se vyčkávalo, ale když se situace nezlepšila, bylo pozorování ukončeno. Po delší době se obloha částečně vyjasnila, ale to už se meteorům věnoval jen jeden vytrvalec – Josef Hanuš. I ten musel nakonec kapitulovat, protože počasí bylo velmi proměnlivé a podařilo se mu „nasbírat“ po částech jen asi hodinu čistého času, což je málo. Ostatní pozorovatelé měli většinou méně než půl hodiny, takže nakonec z této noci nebyl žádný použitelný výsledek.
Po této noci následoval kompletně zatažený zbytek týdne. Pokud se občas přeci jen ukázala jasná obloha, bylo to jen ve dne a nemělo to dlouhé trvání. Snad úplně každou noc pršelo, nebo alespoň drobně poprchávalo. Místo pozorování oblohy se v noci dalo poslouchat jen vytrvalé bubnování deště do stanové celty. Naštěstí v úplném závěru týdne, v neděli, se konečně vyjasnilo a bylo možné pozorovat.
Protože to bylo v období maxima Perseid (noc 12/13. srpna), byli pozorovatelé rozděleni do čtyř skupin a pozorovalo se statisticky. Kvůli velmi vysoké frekvenci se musely občas redukovat zaznamenávané údaje, u jedné skupiny se část noci zaznamenával jen čas přeletu. Podmínky byly po celou noc výborné, dalo se pozorovat až zhruba do půl páté letního času.
Výsledky jsou v následující tabulce, oranžovou barvou jsou zvýrazněna pozorování, u kterých musel být zkrácen pozorovací interval. Z napozorovaných dat bylo zřejmé, že pozorovatel se po určitou dobu dostatečně nevěnoval sledování oblohy. Uváděná frekvence není přepočítána na standardní podmínky, jedná se prosté vydělení počtu meteorů napozorovaným časem v hodinách.
I následující noc – 13/14. srpna – byla jasná a tak se opět pozorovalo statistickou metodou ve čtyřech skupinách. Pozorovací podmínky byly o trochu horší (nižší MHV) a před jednou hodinou letního času se nasunula oblačnost, která pozorování ukončila. Přesto se podařilo získat velké množství dat, frekvence byla oproti minulé noci jen mírně nižší.
A do třetice všeho dobrého, i další noc se dalo pozorovat. Tady už bylo vidět, že je dva dny po maximu a frekvence byla nižší. Stále však rozhodně bylo na co se dívat. Pozorovalo se opět statistickou metodou, tentokrát už jen tři skupiny. Stejně jako minulou noc se kolem jedné hodiny objevila oblačnost a jedna skupina skončila, ale druhá to nevzdala a bojovala s nepřízní počasí až do čtyř hodin do rána.
Po těchto úspěšných „maximových“ nocích se opět vrátilo nepříznivé počasí a nedalo se pozorovat. Až úplně poslední noc (18/19. srpna) se ukázala jasná obloha a i když se obvykle tuto noc nepozoruje, letos se udělala výjimka. Protože už se neočekávala vysoká frekvence, přešlo se na pozorování se zákresem a byly jen dvě skupiny. Oranžově jsou tentokrát zvýrazněna pozorování, která nebyla poslána do Brna. Jedno kvůli tomu, že pozorovatel dělal zákres úplně poprvé (Iveta Looseová) a druhé kvůli chybám v záznamech (Jiří Příbek).
Někteří z účastníků se věnovali nejen vizuálnímu, ale také fotografickému zachycení meteorů. Na jeden velmi efektní seskládaný snímek s několika meteory se můžete podívat níže. Pochází z fotogalerie Jiřího Poláka.
Následující souhrn není kompletní, protože se napozorovaná data nepodařilo získat od některých pozorovatelů. Proto byl zpracován jen z dosud odevzdaných dat.
Pozorování meteorů se na Expedici 2007 věnovalo celkem 20 pozorovatelů, z toho téměř polovina byli úplní začátečníci. Dohromady se uskutečnilo 45 pozorování, ze kterých bylo v sedmi případech nutno upravit pozorovací interval a dvě pozorování vyřadit úplně. Zbytek byl odeslán k dalšímu zpracování. Celkově bylo zaznamenáno 3 442 meteorů za čistý čas 156 hodin a 10 minut.
V tomto roce byl nejaktivnějším pozorovatelem Josef Hanuš, který drží „rekordy“ ve všech disciplínách. Jak v napozorovaném čase (1079 minut, tj. 17 hodin a 59 minut), tak počtu meteorů (499). Pouze v počtu nocí se o první místo dělí s Václavem Kalašem, se kterým má shodně 4 pozorovací noci.