Již roku 1624 jej německý astronom Jacob Bartsch přejmenoval na své mapě na Vosu (Vespa). Gdaňský astronom Johannes Hevelius jej ve svém atlase Firmamentum Sobiescianum, vydaném posmrtně roku 1690, přejmenoval na Mouchu (Musca). Sice jej neuváděl jako samostatné souhvězdí, protože jej považoval za součást Berana, ale přesto pojmenoval tyto čtyři hvězdy.
Souhvězdí se později stalo známé jako Severní moucha (Musca Borealis), aby bylo odlišeno od souhvězdí Mouchy, které již existovalo na jižní obloze. Tento název se poprvé objevil v Celestial Atlase od anglického matematika Alexandera Jamiesona v roce 1822. Postupem času byla Severní moucha astronomy zavrhnuta, ale „jižní“ Moucha zůstala.
Francouzský vědec Ignace-Gaston Pardies vytvořil z těchto čtyř hvězd souhvězdí Lilium (přesně Fleur de lis de France – Francouzský květ lilie). Takto jej popsal ve svém díle Globi coelestis in tabulas planas redacti descriptio publikovaném posmrtně v roce 1674 (s druhým vydáním v roce 1693), ale více se toto označení nikde jinde neujalo.