V pravé části snímku se nachází jasná hvězda Sadr, která tvoří střed souhvězdí Labutě. Název hvězdy, jasné 2.3 magnitudy, pochází z arabského výrazu pro hruď (labutě). Kolem této hvězdy se vyskytuje velké množství emisních mlhovin, zářících díky ionizovanému vodíku především v červené oblasti H alfa. Jednou z nejvýraznějších mlhovin je IC 1318. Jedná se o oblak plynu a prachu o velikosti kolem 100 světelných let. Vizuálně je tato mlhovina velmi špatně pozorovatelná, lépe vynikne na fotografii pořízené přes H-alfa filtr, což dokládá druhý snímek. Mlhovina je rozdělena temným pásem, a to jí dává tvar motýlích křídel. Podle toho získala své jméno.
V pravé horní části snímku se nachází otevřená hvězdokupa NGC 6910 o jasnosti 7.4 mag. a velikosti 7′, obsahující přibližně 40 hvězd 7 – 15 mag. Objevená byla v roce 1786 Williamem Herschelem a pojmenovaná podle vzhledu Houpací kůň. Po roce jsem mlhovinu vyfotografoval podruhé, taktokráte barevně digitálním fotoaparátem. Cílem bylo doplnit barevnou informaci do předchozího úzkopásmového snímku. Bohužel se ale tyto dva snímky sloučit nepodařilo, protože jsou příliš rozdílné velikosti hvězd. Proto jsou publikované oba snímky samostatně.
O rok dříve, na stejném místě, za použití stejného dalekohledu a prakticky stejně dlouhé expozice vznikl snímek této mlhoviny pomocí CCD kamery s úzkopásmovým H-alfa filtrem. Protože čip CCD kamery má o něco menší rozměry, byl snímek otočen o 90° (sever je na snímku vlevo), aby se na snímek vešly nejzajímavější partie mlhoviny. Na H-alfě jsou výrazně lépe prokresleny jemné partie mlhoviny, na barevném snímku je podstatně více hvězd (i jiné barvy než červené).