Soutěžilo se v několika kategoriích. Tématem letošního ročníku se stala problematika světelného znečištění, a proto soutěž nesla název „Plzeň pod hvězdami“. Do soutěže bylo zasláno celkem 263 výtvarných prací z 26 školních zařízení (mateřské školy, základní školy, speciální školy apod.).
V kategorii předškoláků z mateřských škol bylo dodáno 76 výtvarných prací. V další kategorii žáků 1. stupně základních škol, bylo doručeno 132 výtvarných prací. Ve třetí kategorii, kterou tvořili žáci 2. stupně, bylo zasláno 26 prací. Poslední kategorie byla tvořena žáky speciálních škol, žáky Základní umělecké školy apod. Do této kategorie se dostalo celkem 29 výtvarných děl. Všechny došlé výtvarné práce vyhodnotila odborná porota pod vedením akademického malíře a ředitele Soukromé střední uměleckoprůmyslové školy Jaroslava Šindeláře.
Do užšího finálového výběru postoupilo celkem 50 výtvarných děl, která byla předvedena na slavnostním veřejném vyhlášení, uskutečněném v pondělí 23. června v sále Velkého klubu plzeňské radnice.
Na slavnostní veřejné vyhodnocení výtvarné soutěže bylo do Velkého klubu plzeňské radnice pozváno 50 nejlepších dětských výtvarníků, jejich rodiče a učitelé. Nejlepší vyhodnocené a vybrané práce bylo možné zhlédnout díky provizorně nainstalované výstavě. Slavnostní vyhodnocení soutěže bylo naplánováno na 16. hodinu, ale program bylo nutné trochu zpozdit, protože zájem o dětskou výstavu předčil očekávání organizátorů, a bylo nutné donést další židle, neboť všechna místa v sále byla zaplněna. I tak se stalo, že se na několik zájemců již nedostalo místo a museli program sledovat ve stoje.
Podobně jako v minulých letech byl program rozdělen do několika krátkých komentovaných a promítaných bloků.
Nejprve ředitel pořádající organizace H+P Plzeň Lumír Honzík seznámil přítomné s údaji o výtvarné soutěži a také krátkou ukázkou připomněl výtvarné soutěže z minulých let. Ve druhém programovém bloku bylo na plátně představeno s krátkým komentářem všech 15 vybraných výtvarných prací z prvé kategorie předškoláků mateřských škol.
Po tomto bloku následoval obrazový blok s komentářem, ve kterém byla objasněna podstata soutěže – problematika světelného znečištění. Při tom se účastníci dozvěděli nejen co je světelné znečištění, ale i jak vzniká a co ho způsobuje.
Následně bylo představeno dalších 15 výtvarných prací, tentokrát druhé kategorie žáků, 1. stupně ZŠ. Následoval další komentovaný obrazový blok, který se týkal toho, které z astronomických objektů lze pozorovat i na městské obloze.
Pak už došlo na představení třetí kategorie žáků, 2. stupně ZŠ a zároveň i speciálních škol. V posledním komentovaném obrazovém bloku se hovořilo o tom, jaké astronomické objekty lze pozorovat mimo město, v krajině s nízkou úrovní světelného znečištění.
Závěrečným bodem programu a zároveň jeho vyvrcholením se stalo vyhodnocení nejlepších výtvarných prací v každé kategorii. Diplomem a věcnou cenou byla v každé kategorii odměněna první tři místa. Několik dalších prací bylo oceněno čestným uznáním.
Pracovníci H+P Plzeň děkují i touto cestou všem účastníkům soutěže a učitelům, kteří pomáhali soutěž realizovat na svých školách.